אודות    |    יצירת קשר    |    פרסום בפרפר    |    הוספת אתר    |    קידום אתר    |    תנאי שימוש    |    עזרים לבעלי אתרים
פרפר הוא אינדקס אתרים ויזואלי. אתר המרכז את האתרים השימושיים ביותר בחלוקה לתחומי עניין ומציג את הנבחרים שבהם על-ידי שימוש בלוגו גרפי. הרעיון מבוסס על ההנחה שקל לגולש למצוא את האתר שהוא מבקש גם בריפרוף וסריקה מהירה וזאת ללא צורך לקרוא מילולית את תיאור האתר. כמובן שהנחה זו מיושמת בהצלחה כאשר הגולש מכיר את האתר המבוקש ואת מיקומו הויזואלי בפרפר. ומכאן - האתר הוא שימושי ויעיל במיוחד לגולש העושה בו שימוש תדיר. ואכן, פרפר משמש במשך שנים רבות אתר הבית של גולשים רבים בגילאים ובחתכים מגוונים.

פרפר עלה לרשת בסוף שנת 2000 והיה האתר הראשון אשר עשה שימוש בניווט וויזואלי. מאז צמחו ברשת הישראלית חיקויים רבים לשיטה זו עד שנראה כאילו חלקם פשוט משכפלים זה את זה ללא כל ערך מוסף.

עיצוב האתר כמעט ולא השתנה במהלך השנים. שינוי ראשון בוצע במהלך 2008 וכלל עידכון העיצוב והרחבת תחומי העניין על מנת להתאים את האתר לשינויים שחלו ברשת בשנים האחרונות. שינוי נוסף צפוי להיות במהלך שנת 2009 ויתמקד בהוספת כלים שימושיים ועיצוב מותאם אישית.

מי צריך אינדקס בעידן מנוע החיפוש?

מנוע החיפוש הוא כלי נהדר. הוא מאפשר גישה לאלפי תוצאות לכל חיפוש מבוקש, אולם לעיתים זהו גם חסרונו. התוצאות שמציג מנוע החיפוש אינן סטטיות וסביר מאוד שאותו אתר שמצאת בשבוע שעבר ועתה אתה מבקש לשוב אליו, כבר שינה את מיקומו בתוצאות החיפוש ונדרש ממך לאתר אותו מחדש. בנוסף, מנוע החיפוש מציג תוצאות המותאמות במדויק למחרוזת החיפוש שלך, אך יעילותו נופלת כשאתה מבקש לחפש אתר כללי העוסק בנושא מסויים.

גם כיום ולדעתנו גם בעתיד, למרות הדומיננטיות של מנועי החיפוש וגוגל בראשם, אינדקס האתרים הממויין אנושית ימשיך להוות כלי עזר ואף בחירה ראשונה לגולש המצוי. באינדקס פרפר למשל - האתרים ממוינים על פי ערך השימושיות והתועלת שלהם לגולש, כך שהאתרים בעלי הערך הגבוה ביותר מוצגים בראש כל נושא עם לוגו ויזואלי הקל לזכירה. אתרים נוספים בתחום, בעלי ערך פחות, ניתן למצוא על ידי הקלקה על "אתרים הנוספים" אשר מרחיב את התצוגה לאתרים רבים נוספים. ולמי שעדיין לא מצא את המבוקש, אנו מאפשרים בכל דף גישה מהירה לחיפוש של גוגל.

בפרפר תמצא את הכל במרחק של קליק אחד. טוב נו, שניים.

מי עושה שימוש בפרפר?

קיבצנו את התוצאות שקיבלנו מ-22 אלף גולשים: קבוצת הנוער מהווה 23% מגולשי האתר. קבוצת הצעירים מגיל הצבא ועד גיל 30 מהווה אף היא 23% אחוז. הקבוצה הדומיננטית, קבוצת הבורגנים בגילאי 31-50 חולקת מלבד משפחה קריירה ומשכנתא גם נתח של 37% מגולשי פרפר ולקבוצה הבוגרת בגילאי 51 ועד 120 יש משקל של 17% מכלל הגולשים. סיכמנו פעמיים ויצא 100%. אף אחד לא חסר.

לפרטים נוספים, שאלות, תלונות, בקשות והצעות - אנא עשו שימוש בדף יצירת הקשר


שלכם,

ניצן שפירא
פרפר.נט


[parpar.net | parpar.org.il אתר פרפר שוכן תחת שמות הדומיין]